Úvodní strana » Údržba pozemku

Údržba pozemku

Jsme certifikovaní arboristé působící v Praze a Středních Čechách

V rámci údržby pozemku pro Vás vykonáváme výsek, štěpkování, frézování pařezu a úklid dendromasy. Pokud potřebujete dát Váš pozemek do pořádku, jsme tady pro Vás. Váš pozemek vyčistíme tak, že ho nepoznáte.

Štěpkování

Po ořezu nebo kácení stromů zůstane na zahradě hromada větví – co s nimi dále? Nejefektivnější variantou je z těchto větví udělat tzv. „štěpku“, kterou lze využít v zahradě nebo pro energetické účely.

Disponujeme speciálním štěpkovačem Jensen A350, který se řadí mezi nejvýkonnější stroje s ručním vkládáním materiálu. Štěpkujeme větve do průměru 24 cm a za hodinu zvládneme vyprodukovat až 30 m³ štěpky.

Frézování pařezů

Po pokácení stromu zůstane na Vašem pozemku pařez, který v některých případech překáží, a proto je lepší jej odstranit - jednou z nejrychlejších a nejúčinnějších metod je frézování pařezů.

Pařezovou frézu dopravíme až k pařezu, který je třeba odstranit. Pomocí frézovací kotouče se pařez odfrézuje tak, že pařez rozebere na malé fragmenty, které se následně odvezou a vzniklou díru zavezeme zeminou a následně můžeme provést výsev trávníku. Samotné frézování jednoho pařezu trvá obvykle do několika desítek minut, přičemž efekt je okamžitý a ještě ten den máte na místě pařezu pouze zeminu. 

Hloubka frézování závisí na Vašich požadavcích - obvykle frézujeme do hloubky 15 až 20 cm (na trávník stačí 10 cm), nicméně fréza je schopná jít do hloubky cca 35 cm. Cena frézování se odvíjí od dostupnosti, počtu pařezů a jejich průměru a případného odvozu vzniklého odpadu a zavážení zeminou.